Hakkımızda

Kuruluş :

Şirket Adı :Eksen Proje ve Mühendislik Ltd. Şti.
Kuruluş Tarihi :Nisan 2006
Ticaret Sicil No : 585540
Adresi :Bahçelievler mah. Ata-2 sitesi Ihlamur cad. No:7/8 34688 Üsküdar / İstanbul
Şirket Ortakları :Murad Hasanbeşeoğlu ( Makina Mühendisi )
Fehime Hasanbeşeoğlu ( Teknik Ressam )

Şirket Ortakları Özgeçmişi :

Murad Hasanbeşeoğlu

1967 İstanbul doğumludur.

1984 yılında Haydarpaşa Teknik Lisesi Makina bölümünü, 1990 yılında Yıldız Üniversitesi, Mühendislik Fakültesi, Makina Mühendisliği, Akşam bölümünü bitirmiştir. Çalışma hayatına 1986 yılında Genel Mühendislik Ltd. Şti.’inde teknik ressam olarak başlamıştır. Üniversiteyi bitirdikten sonra, aynı şirkette Mekanik Tesisat Proje Mühendisi olarak çalışmıştır. 1995 yılına kadar çalıştığı projelerden bazıları Hürriyet Gazetesi İkitelli Tesisleri, Borusan Avcılar BMW Import Center, Güneşli Metro Gross Market, Sun Express Antalya Uçak Hangarı, Kiriş Otel ve İstanbul İş Bankası kuleleridir. 1996 yılında Etkin Mühendislik Ltd. Şti.’inde, proje grup müdürü olarak göreve başlamıştır. 2001 yılına kadar devam eden görevinde, Osmanlı Bankası İdare Merkezi ( Bu gün aynı bina ING Bank Genel Müdürlüğü olarak kullanılmaktadır ) , Doğuş Holding Merkez Binası, Bankekspress Genel Müdürlüğü, Bosch Bursa Dizel Enjektör Üretim Tesisleri ( 10 adet iki ayrı parseldeki fabrika binaları ), Moskova Zelenograd Mosbusiness Bank Genel Müdürlüğü projeleri yürütmüş olduğu projelerden bazılarıdır. 2001 ile 2003 yılları arasında Ekin Proje A.Ş. de proje grup şefi olarak görev almıştır.

2003 yılında Renaissance Construction firmasının, Rusya St. Petersburg ofisi, mekanik tesisat proje grup müdürü olarak göreve başlamıştır. 2005 yılına kadar bu şirkette, Grand Canyon Alışveriş Merkezi ( Petersburg ), Pleiderer Ağaç İşleme Fabrikası ( Novgorad ) , Godwin Alışveriş Merkezi ( Tyumen ), Pik Alışveriş Merkezi ( Petersburg ), Merloni Sanitary Üretim Tesisleri ( Petersburg ), Efremov Cargill Üretim Tesisleri ( Saransk ), Balkan Star Otel ( Yaroslav ), 2st. Sovyetskaya Ofis Binası ( Petersburg ), Saransk Bira Fabrikası ( Saransk ) çalıştığı projelerden bazılarıdır. 2005 yılı sonunda Türkiye ye dönüş yaparak , 2006 yılında Eksen Proje ve Mühendislik Ltd. Şti.’ni kurmuştur. Halen aynı şirketin müdürlüğünü yapmaktadır. Murad Hasanbeşeoğlu Makina Mühendisleri Odasına ve Türkiye Tesisat Mühendisleri Derneği üyesidir. İngilizce ve orta düzeyde Rusça bilmektedir.

Fehime Hasanbeşeoğlu

1974 Bulgaristan doğumludur.

1993 yılı Haydarpaşa Teknik Lisesi Makina bölümü mezunudur.

Çalışma hayatına 1994 yılında Genel Mühendislik Ltd. Şti.’inde teknik ressam olarak başlamıştır. 2000 yılına kadar aynı şirkette çalışmıştır. 2006 yılında kurucu ortağı olduğu Eksen Proje ve Mühendislik Ltd. Şti.’inde teknik ressam olarak çalışmaktadır. Bulgarca ve Rusça bilmektedir.